Єдина Країна! Единая Страна!
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSПонеділок, 27.01.2025, 16:57


Сайт вчителя початкових класів 


Ви увійшли як Гість
Вітаю Вас Гість
Меню сайту
Категорії розділу
Навчання дитини [25]
Виховання дітей [18]
Психологічні аспекти [7]
НОВИНКА!!!
Пошук
smileys
Друзі сайту
Сайт вчителя початкових класів Кудрі О.П. МетодсоветСайт вчителя початкових класів Кудрі Олени Освітній портал Каталог сайтов. Зарегистрировать сайт бесплатно в каталог сайтов Каталог сайтов Украины
Продам бизнесПеллеты из лузги подсолнечника пеллеты из соломы
Перша сходинка школяра Сайт Лілії Калашнікової
КРИНИЧКА
 Заступник з виховної роботи
Школьный дворик Рудаковой Лидии
КЛАСна компанія
Сходинки до вершин знань
НАЗВАНИЕ
Кнопка сайту
Сайт вчителя початкових класів Кудрі О.П.

Каталог статей

Головна » Статті » Батьківський куточок » Психологічні аспекти

Що робити, якщо дитину не приймають у школі


Поради батькам: Що робити, якщо дитину не приймають у школі
Ситуація, коли однокласники знущаються над Вашою дитиною, дражнять, або, навпаки, бойкотують неприємна, але поширена. І, як не дико це звучить, цілком зрозуміла. Боротися з цим можна і потрібно. Але відправляти папу на розмову з вчителькою - "Чому з моїм Васею не дружать?!" - Безглуздо і неефективно. Дорослим у дитячі розбірки потрібно встрявати вкрай обережно (зрозуміло, мова не йде про крайні випадки, коли новачка катують, - на жаль, трапляється й таке).А що ж робити? Розбираємося з дитячим психологом Євгенією Куриловою.

Крок перший: Рикошет для задираки

Перш за все поясніть дитині, чому її діймають. Адже не тому, що вона носить окуляри, її одяг недостатньо модний або телефон не так крутий. Ні, таким чином неформальний лідер класу / школи показує, хто в "домі господар". (І мова йде не тільки про хлопчиків. Боротьба за владу розгортається і серед дівчат.) З цією метою новеньких щосили намагаються залякати і принизити, щоб поширити на них власну владу.

Звідси перша і головна рекомендація: ні за яких обставин не піддаватися на провокацію! Згадайте фільм "Опудало" Ролана Бикова, де героїня Христини Орбакайте говорить: "Якщо тебе женуть, усе одно ні за що не можна бігти". Це дуже правильно.

Як не складно підліткові, на образи, злі жарти або агресію з боку однокласників потрібно відповідати спокійно і гідно! А щоб вона це спокій могла зберегти, відрепетируйте з нею удома, як відповідати на глузування. Розберемо типові ситуації.

1. "Це ти, Петрова, здала нас завучу, коли ми вирішили прогуляти фізкультуру!" - Новеньку безпідставно звинувачують у якомусь "злочині".

Що робити? Твердо заперечувати і займатися своїми справами далі, не даючи втягнути себе в суперечку. Фраза-рикошет, об яку будуть розбиватися такі звинувачення: "Це не я. І я не відповідаю за те, що не робила ".

2 "Марія Петрівна, це новенький запропонував прогуляти урок і сховав журнал!" - Новачка виставляють винним перед вчителем. Педагог, швидше за все, попадеться на провокацію і почне несправедливо звинувачувати нового учня в тому, що він не робив.

Що робити? Спроби порозумітися - "Це не я, це Жеребкін запропонував" - призведуть до загострення конфлікту. Краще просто промовчати і дочекатися, поки ситуація не вирішиться сама собою.

3 "Гей, ти, очкарик! Ти завжди так тупиш? "- Дитину ображають, розмовляють з нею грубо.

Що робити? Як і в першому випадку, відповісти фразою-рикошетом (ні в якому разі не уподібнюючись тому, хто ображає) і продовжити займатися своїми справами. Фрази-рикошети: "А я з вами розмовляю ввічливо", "А я тебе буду називати по імені, хоча у тебе теж є прізвисько". Задирака не очікує такої реакції і не зможе нічого протиставити з ходу. Він візьме тайм-аут для обдумування нового кроку. І в кінці кінців може його просто не зробити - адже ображати цікаво тільки того, хто ображається.

Крок другий: Учень в авторитеті

Щоб не стати ізгоєм у класі, новачкові потрібно завоювати авторитет. І йти на поводу у лідерів-задирак безглуздо. У кращому випадку займеш в шкільній ієрархії щабель "підспівувача".

Як бути? Як не нудно це звучить, вчитися, вчитися і ще раз вчитися. Однокласники не зможуть проігнорувати відмінника - рано чи пізно до нього звернуться за допомогою: підказати правильне рішення або попросять "викликатися" до дошки і врятувати клас від опитування.

Тільки попередьте підлітка: допомагати варто тільки взамін на хороше звернення! Тобто "Гей ти, чудило, дай списати" зверненням за допомогою не вважається.

До речі, крім гарних оцінок, авторитет можна заробити й іншими досягненнями: у спорті, творчості і т. п. Займаючись в гуртку чи секції, ваша дитина знайде собі там приятелів і друзів. Це підтримає його в розумінні, що не так вже він поганий, як намагаються представити шкільні забіяки.

Крок третій: Пошук соратників

Поговоріть з дитиною про становище його однокласників в шкільній ієрархії. Там, крім неформального лідера, який і влаштовує цькування, і його підспівувачів, неодмінно будуть хлопчики і дівчатка, що витримують нейтралітет. Навіть якщо вони не взяли Вашої дитини з розпростертими обіймами, в бойкотах та інших. кампаніях "нейтральні" учні участі не беруть. І потрібно спробувати здружитися з ними або хоча б просто почати спілкуватися. Це, до речі, допоможе новачкові ненав'язливо розповсюдити інформацію про свої достоїнства. Варто налагодити відносини з одним з однокласників, і бойкот можна вважати провальним: далі новенький почне обростати новими зв'язками.

Дуже важливо: Коли тривогу потрібно бити негайно

Не варто розраховувати на те, що дитина сама розбереться у своїх проблемах, і пускати все на самоплив в таких випадках:

- У дитини раз у раз з'являються синці та садна: "випадково зачепився", "посковзнувся і впав" і т.п.;

- Почали зникати речі: "втратив" телефон, "випадково розбив" окуляри, "забув в трамваї" сумку зі змінним взуттям, "упустив в бруд" спортивну форму;

- Завжди старанний учень став раптом прогулювати школу.

Якщо таке відбувається все частіше, можливо, підліток приховує від вас, що над ним знущаються в школі (або по шляху до неї).

Що робити? Викличте сина / доньку на розмову або спробуйте акуратно навести довідки через вчительку, друзів дитини по минулій школі. Якщо проблеми таки глибокі, вирішити їх без допомоги фахівця непросто. Зверніться до психолога (краще - не до шкільного). Навідайтеся до класного керівника, завуча школи. Якщо запропоновані ними заходи не допоможуть, заради здоров'я дитини, може, має сенс змінити навчальний заклад ...


Джерело: http://mlschool.at.ua/publ/poradi_batkam/poradi_batkam_shho_robiti_jakshho_ditinu_ne_prijmajut_u_shkoli/1-1-0-21
Категорія: Психологічні аспекти | Додав: 11Elenka (12.01.2013) | Автор: Олена
Переглядів: 1793 | Теги: адаптація до школи, Дитину не приймають у школі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сьогодні
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Хмаринка тегів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 288
Перейти до обговорення

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0







www.copyright.ru