Діти, що мали здорове харчування в ранньому віці, мають більш високі показники IQ, а ті, кого годували фастфудом, частіше демонструють знижений інтелект, вважають вчені з Університету Аделаїди (Австралія).
Фахівці досліджували зв'язок особливостей харчування 7 000 дітей в шість, п'ятнадцять місяців і в два роки з рівнем їх інтелектуального розвитку у восьмирічному віці. Порівнювалася традиційна і сучасна їжа, приготована в домашніх умовах, готова дитяча їжа, грудне вигодовування і «дискреційне» харчування («сміттєва» їжа).
Виявилося, що у восьмирічних дітей, що харчувалися грудним молоком до півроку і регулярно отримували достатню кількість бобових, овочів, сиру і фруктів у віці 15 і 24 місяців, показник IQ виявився на два бали вище, ніж у всіх інших. А в тих, на чиєму столі в перші два роки життя регулярно з'являлися печиво, шоколад, льодяники, газовані напої та чіпси, IQ був на два бали нижче.
З'ясувалося також, що негативний вплив на інтелект надає готове дитяче харчування, якщо його дають дитині в шестимісячному віці. Якщо ж такі продукти з'являються в раціоні маляти в 24 місяці, ефект виявляється позитивним.
І хоча різниця у рівні IQ невелика, отримані переконливі докази того, що особливості харчування у віці від 6 до 24 місяців справляють значний вплив на інтелект у вісім років. Важливо, підкреслюють автори роботи, щоб батьки усвідомлювали довготривалий ефект їжі, якою вони годують своїх детей.
За матеріалами: profinews.com.ua
|