Нерівний і негарний почерк ― це досить поширена проблема в початковій школі. Навчити малюка письму досить складно. Дослідження довели, що на початку навчання першокласники на уроці письма відчувають психічні та фізичні навантаження того ж рівня, що і космонавти під час старту. Навички письма у дитини формуються пізніше за вміння рахувати або читати. Труднощі можуть виникнути, якщо у малюка недостатньо розвинена дрібна моторика.
Психологи і педагоги впевнені, що найкраще попередити всі ці труднощі, тобто зайнятися спеціальною підготовкою і тренуванням ще до школи. Для цього батьки мають знайти час для занять на півгодини з дитиною кожного дня, але не займайтеся цим з малюком під час підготовки до уроків.
Можна завести спеціального зошита для вправ, в якому малюк буде стежити за своїми успіхами. Далі треба підібрати для навчання цікаві завдання, які допоможуть розвинути зорово-моторну координацію малюка. Наприклад, попросити дитину накреслити олівцем пряму між двома хвилястими лініями, не торкаючись до них. Допоможе на заняттях і розфарбовування малюнків, де є дрібні деталі зображення. Дуже подобається діткам малювати по клітинках під диктування дорослих.
Для тренування пальчиків добре підійдуть: збирання конструктора з дрібними деталями, ліплення, складання головоломок, пазлів, складання візерунків з мозаїки, сірників, вирізання ножицями по контуру. Якщо у дитини є проблеми з почерком, можна спробувати навчити її вишивати, в'язати, плести з бісеру. Якщо труднощі не минають, швидше за все, вони пов'язані з недостатнім розвитком у малюка координації рухів взагалі. Тоді на допомогу прийдуть рухливі ігри, танці, спорт, гімнастика. "Клуб счастливых мам"
|