Єдина Країна! Единая Страна!
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSПонеділок, 27.01.2025, 15:59


Сайт вчителя початкових класів 


Ви увійшли як Гість
Вітаю Вас Гість
Меню сайту
Категорії розділу
Вчителю на замітку [20]
Класному керівнику [11]
Документація [17]
Атестація [4]
Поради молодому вчителю [9]
Юридична консультація [7]
НОВИНКА!!!
Пошук
smileys
Друзі сайту
Сайт вчителя початкових класів Кудрі О.П. МетодсоветСайт вчителя початкових класів Кудрі Олени Освітній портал Каталог сайтов. Зарегистрировать сайт бесплатно в каталог сайтов Каталог сайтов Украины
Продам бизнесПеллеты из лузги подсолнечника пеллеты из соломы
Перша сходинка школяра Сайт Лілії Калашнікової
КРИНИЧКА
 Заступник з виховної роботи
Школьный дворик Рудаковой Лидии
КЛАСна компанія
Сходинки до вершин знань
НАЗВАНИЕ
Кнопка сайту
Сайт вчителя початкових класів Кудрі О.П.

Каталог статей

Головна » Статті » Учительська » Документація

Методичний коментар щодо поурочних та календарних планів
Методичний коментар щодо поурочних та календарних планів

1. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 240 від 23.06.2000 р. «Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах I - III ступенів.»:
«Календарне планування навчального матеріалу здійснюється вчителем безпосередньо у навчальних програмах».
Вчитель може також:
самостійно складати календарний план, на основі програм та критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, рекомендованих Міністерством освіти і науки України, структуру і форму яких визначати самостійно;
користуватися календарними планами з друкованою основою, вносячи, відповідні корективи згідно програм та критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, рекомендованих Міністерством освіти і науки України.
З предметів, програми яких не передбачають погодинного поділу навчального матеріалу, вчитель зобов’язаний складати календарний план, структуру і форму яких визначати самостійно.
Рекомендуємо враховувати: 
Календарне планування в початковій школі з предметів інваріантної та варіативної складових Типових навчальних планів складається на основі Програм для 1-4 класів середньої загальноосвітньої школи (К.:Початкова школа, 2006) та Програм курсів за вибором для загальноосвітніх навчальних закладів. (Варіативна складова Типових навчальних планів. 1-4 класи /Упор.: Л.Ф. Щербакова, Г.Ф. Древаль). 
Календарний план може бути складений за такою формою:
№ Назва теми, розділу, програми Кількість годин Дата Матеріали для повторення Обладнання, унаочнення, додаткова література



Зразок календарного плану з предмету «Англійська мова»
1 2 3 4 5 6 7
Урок Сфера спілкування Мовленнєві
функції Мовленнєві зразки Фонетика Лексика Граматика
5.6. 

(23, 24) School life Висловлення уподобання I like apples I don t like [dз] gi, [or ndз] orange an apple an orange a berrary Present Simple Do you like tea?Yes,Ido/

8 9 10 11 12 13
Аудіювання Говоріння Письмо Читання Соціокультурна компетенція Домашнє завдання
Вміти 
розрізняти слова в реченнях. Do you like tea?I like… 
I don t like. А.В.
Р.53,51 А.В.
Р.51,53 Вживання на вибір привітань
Правила ввічливості. А.В.
р.50,52


2. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 240 від 23.06.2000 р. «Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах I - III ступенів.»:
«На основі календарних вчителі розробляють поурочні плани, структура і форма яких визначається ними самостійно. 
Поурочний план може бути складений у вигляді конспекту, тез, таблиці тощо.»
Вчитель має право самостійно визначати структуру, форму та спосіб оформлення поурочних планів.


Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 806 від 01.09.2009 р. «Про використання навчально-методичної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах»:
«1. Загальноосвітнім навчальним закладам використовувати в організації навчально-виховного процесу лише навчальні програми, підручники та навчально-методичні посібники, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України, схвалення відповідною комісією Науково-методичної ради з питань освіти.»
Вчитель може використовувати навчально-методичні посібники з розробками поурочних планів, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України чи схвалені експертною комісію Науково-методичної ради Вінницького ОІПОПП, вносячи, відповідні корективи згідно програм та критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, рекомендованих Міністерством освіти і науки України.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 297 від 17 травня 2005р. «Про подолання проявів бюрократизму в освіті»
«- розробка планів проведення навчальних занять є компетенцією педагога, який і визначає їх структуру і форму;»


Вчитель має право самостійно вибрати термін і форму зберігання поурочних планів (урок, тема, місяць, семестр, навчальний рік).
Досвідчені педагоги, які мають достатній досвід педагогічної роботи, вищу категорію, педагогічні звання, якісні показники в навчально-виховному процесі, методичні наробки з дозволу шкільної адміністрації (наказ або питання на педагогічній раді) можуть користатися поурочними планами, складеними за попередні роки (за умовою, що використовуються незмінні навчальні програми та підручники, вносячи в разі потреби відповідні доповнення і корективи.

Рекомендуємо враховувати: 
у поурочному плані об’єктивно виправданими елементами є дата, тема, мета (освітня, виховна, розвиваюча), обладнання уроку. В ньому відображаються основні питання змісту навчального матеріалу, форми, методи й прийоми його опрацювання, навчальні засоби та інші компоненти навчального процесу, які істотно впливають на досягнення мети уроку;
структура поурочного плану залежить від типу уроку (урок засвоєння, нових знань, комбінований, узагальнення і систематизація і інші);
поурочні плани з предмету «Фізична культура» розробляються на урок або систему уроків;
при викладанні 2-3 навчальних предметів вчителями малокомплектних шкіл, під час складання поурочних планів варто враховувати, насамперед, що важливим резервом удосконалення навчання є систематичне використання підручника й навчальної книги для організації самостійної пізнавальної діяльності учнів на всіх етапах уроку й під час виконання домашніх завдань;

3. В «Положенні про загальноосвітній заклад», затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України від 27.08.2010. № 778 в п. 86 записано:

«Педагогічні працівники закладу зобов’язані: … вести відповідну документацію.»

Рекомендуємо враховувати:
ШКІЛЬНА ДОКУМЕНТАЦІЯ, яку веде класний керівник
Класні журнали 
Особові справи учнів 
Щоденники учнів

ШКІЛЬНА ДОКУМЕНТАЦІЯ, яку веде вчитель 
Класні журнали 
Журнали факультативних занять 
Журнали гурткової роботи
Журнали індивідуальних занять
Журнали з техніки безпеки
Робочі зошити
Щоденники учнів

4. В «Положенні про загальноосвітній заклад», затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України від 27.08.2010. № 778 в п. 59 записано:
«Директор загальноосвітнього навчального закладу забезпечує контроль за виконанням навчальних планів і програм…»

Рекомендуємо враховувати: 
Директор школи в наказі «Про розподіл функціональних обов’язків» може покласти обов’язки по контролю за виконанням навчальних планів і програм на заступника з навчально-виховної роботи.
Адміністратор здійснює контроль за підготовкою календарного планування з метою виконання навчального матеріалу. 
В результаті перевірки календарних планів заступник директора з навчально-виховної роботи готує графік проведення практичних, лабораторних і контрольних робіт з предметів інваріантної складової навчального плану, а також наказ «Про календарне планування вчителями роботи на навчальний рік».В грудні на нараді при директорі слухається питання «Про виконання навчальних програм за І семестр», а в червні готується наказ «Про виконання навчальних програм в 2010 – 2011 н.р. 
У систему контролю за веденням шкільної документації входить перевірка класних журналів, зошитів, щоденників учнів, журналів груп продовженого дня, факультативних занять, предметних гуртків.
Систематична перевірка ведення зошитів сприяє покращанню грамотності учнів, каліграфії, охайності в записах, відповідальності вчителя за якість та періодичність перевірки зошитів. За результатами перевірки учнівських зошитів може бути виданий наказ по школі.
Перевірка ведення учнівських щоденників дає можливість виявити обсяг завдань з кожного предмета, завантаженість учнів протягом тижня, виставлення оцінок класним керівником у щоденник, акуратність ведення записів, ознайомлення батьків з успішністю учнів.
Категорія: Документація | Додав: 11Elenka (20.01.2013) | Автор: Lena
Переглядів: 16718 | Теги: Вимоги до поурочних та календарних | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сьогодні
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Хмаринка тегів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 288
Перейти до обговорення

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0







www.copyright.ru