Єдина Країна! Единая Страна!
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSП`ятниця, 26.04.2024, 19:08


Сайт вчителя початкових класів 


Ви увійшли як Гість
Вітаю Вас Гість
Меню сайту
Категорії розділу
Вчителю на замітку [20]
Класному керівнику [11]
Документація [17]
Атестація [4]
Поради молодому вчителю [9]
Юридична консультація [7]
НОВИНКА!!!
Пошук
smileys
Друзі сайту
Сайт вчителя початкових класів Кудрі О.П. МетодсоветСайт вчителя початкових класів Кудрі Олени Освітній портал Каталог сайтов. Зарегистрировать сайт бесплатно в каталог сайтов Каталог сайтов Украины
Продам бизнесПеллеты из лузги подсолнечника пеллеты из соломы
Перша сходинка школяра Сайт Лілії Калашнікової
КРИНИЧКА
 Заступник з виховної роботи
Школьный дворик Рудаковой Лидии
КЛАСна компанія
Сходинки до вершин знань
НАЗВАНИЕ
Кнопка сайту
Сайт вчителя початкових класів Кудрі О.П.

Каталог статей

Головна » Статті » Учительська » Юридична консультація

Обережно, карантин! або Хто заплатить батькам за "простій"

Обережно, карантин! або Хто заплатить батькам за простійЗима не тільки радує низкою веселих і гарних свят, снігом і рум'янцем на щоках, а й засмучує суворими морозами, грипом, ГРВІ та іншими хворобами, які загрожують здоров'ю дітлахів. Коли грип починає набувати масштабів епідемії, чиновники зазвичай приймають рішення про введення карантину в школах і дошкільних установах. Звичайно, вдома дитині завжди краще і здоровіше, тільки не всі молоді сім'ї можуть дозволити собі відпустку на 3-4 тижні, якщо їх дитина, слава Богу, здорова і просто потрапила під загальний карантин. На який соціальний захист можуть розраховувати батьки, що залишилися вдома, щоб виховувати своє чадо під час карантину, з'ясовувала "Судово-юридична газета".

Що таке карантин

Зазвичай карантин вводять як надзвичайну вимушену міру, щоб роз'єднати дітей, якщо 50 і більше відсотків їх колективу захворіли. Але все залежить від ситуації - іноді цього показника не чекають.

Ст. 29 закону "Про захист населення від інфекційних захворювань" (назвемо його Законом про карантин) встановлено, що карантин встановлюється та скасовується Кабміном за поданням головного Державного санітарного лікаря України. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них.

Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.

Як піти з роботи на карантин

У 2009 р., коли в Україні буйствував грип "Каліфорнія", Кабмін прийняв постанову № 1700 від 30.10.2009, в якому було визначено необхідність розгляду питань про можливість збільшення допологової відпустки вагітних жінок у третьому триместрі вагітності до 3 місяців у період епідемії і компенсації втрат по догляду за дитиною батькам, які не працюють у зв'язку із закриттям дитячих дошкільних (але не шкільних!) закладів. До речі, це була ідея. Але подібних компенсацій на той момент ніхто не встановив. А відпустка без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин може надаватися працівникові на узгоджений між ним і роботодавцем термін, але не більше ніж на 15 календарних днів на рік (згідно ст. 26 Закону «Про відпустки»).

Втім, враховуючи, що карантин - справа незвичайна, доводиться визнати, що і варіанти зберегти свій заробіток теж потрібно шукати незвичайні. Звичайно, якщо ваша дитина захворіла, ви можете оформити лікарняний, відмовитися оплачувати який компанія не має права. Якщо ж син чи дочка здорові, але не можуть ходити в ясла, дитсадок чи до школи через карантин, доведеться якось домовлятися з начальством.

Як варіант, на цей період можна використовувати частину щорічної оплачуваної відпустки. Не варто забувати, що один з батьків, в сім'ї якого є маленька дитина, яка не примудрилася заробити застуду, але знаходиться вдома, може розраховувати на 7 календарних днів щорічної додаткової оплачуваної відпустки. Також можна використати відпустку без збереження заробітної плати - відповідно до закону про відпустки, мати або батько, які мають 2 і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, мають право на щорічну додаткову відпустку без збереження зарплати тривалістю до 14 календарних днів. На таку саму додаткову відпустку мають право працівники для догляду за хворим рідним по крові або по шлюбу, який, за висновком медичного закладу, потребує постійного стороннього догляду.

Можна, домовившись з бабусею або нянею, використовувати не відпустку, а скорочений робочий день або скорочений тиждень у порядку, передбаченому ст. 56 КЗпП, або гнучкий графік шляхом введення підсумованого обліку робочого часу, щоб його тривалість за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин. Заробітна плата працівникам за такий період нараховується пропорційно відпрацьованому часу на підставі табеля обліку робочого часу.

Але батькам, які використовували всі дозволені види відпусток раніше і не знають, з ким залишити малолітніх дітей на період карантину, належить якось по-іншому домовлятися з начальством.

Простій у роботі вчителів і вихователів

Коли в школі чи садочку вводиться карантин, вчителі та вихователі зазвичай залишаються на роботі. У зв'язку з цим керівники дошкільних та навчальних закладів іноді намагаються відправити педагогічний персонал у відпустку. Але Міносвіти ще у листі від № 1/9-758 02.11.2009 дало вказівку не допускати випадків примусового відправлення працівників усіх типів навчальних закладів у відпустку, а планову відпустку надавати тільки за їхнім бажанням.

Що стосується оплати праці вчителів і вихователів, ЦК профспілки працівників освіти і науки України спільно з Міносвіти в листі 1/9-757, 02-8/437 від 02.11.2009 запропонували час карантину вважати простоєм, який, згідно зі ст. 34 КЗпП, кваліфікується як призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. Простій може виникнути з таких причин: з вини установи, організації - за відсутності організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи; з вини працівника в результаті його самовільної відсутності на робочому місці; в результаті виникнення обставин незворотної сили (надзвичайні обставини, такі як землетрус, ураган, шторм, повінь та ін.). Карантин - це якраз останній випадок. Коли простій виникає через обставини непереборної сили, він вважається вимушеним для працівника і оплачується в розмірі не нижче 2 / 3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Однак факт введення в школі та дитячому садку простою у зв'язку з карантином можна і оскаржити. Як відомо, тривалість робочого часу педагогічних працівників, які ведуть викладацьку роботу, не повинна змінюватися в період осінніх, зимових, весняних та літніх канікул, встановлених для учнів або вихованців. А режим робочого часу працівників навчальних закладів в період скасування навчальних занять за санітарно-епідеміологічних, кліматичних та з інших підстав визначається аналогічно порядку, встановленому в період канікул.

У період канікул вчителі здійснюють педагогічну, методичну, а також організаційну роботу в межах встановленого обсягу навчального навантаження, визначеної до початку канікул. Мало того, у ці дні педагогічні працівники зазвичай прямо виконують вимоги чиновників від охорони здоров'я, якщо такі є. Наприклад, в 2009 р. Міносвіти в листі № 1/9-758 зобов'язав всі навчально-виховні установи створити належні і безпечні умови для проживання дітей, учнівської та студентської молоді у гуртожитках, забезпечити щоденне чергування викладачів, вихователів, суворе дотримання в місцях проживання необхідних санітарно-гігієнічних норм, проведення додаткових протиепідемічних заходів і, в разі необхідності, надання невідкладної медичної допомоги. Автор статті, згадуючи свої шкільні роки, може навести приклади, коли вчителі під час карантину шили марлеві пов'язки для учнів.

Педагогічним працівникам за час роботи в період канікул учнів оплата проводиться з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул. Але, як відомо, рідкісний вчитель працює на одну ставку. Тому не варто забувати, що місячна заробітна плата педагогічних працівників визначається шляхом множення ставки зарплати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення отриманого на встановлену норму годин на тиждень.

За матеріалами: Іван Правдін | Судово-юридична газета | http://sug.kiev.ua/




Джерело: http://www.pozovna.com.ua/%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/768-oberezhno-karantyn-abo-khto-zaplaty
Категорія: Юридична консультація | Додав: 11Elenka (25.12.2012) | Автор: Олена
Переглядів: 1859 | Теги: Юридична консультація | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сьогодні
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Хмаринка тегів
Наше опитування
Вчитель повинен бути насамперед
Всього відповідей: 282
Перейти до обговорення

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0







www.copyright.ru