Єдина Країна! Единая Страна!
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSСереда, 25.12.2024, 20:14


Сайт вчителя початкових класів 


Ви увійшли як Гість
Вітаю Вас Гість
Меню сайту
Категорії розділу
Вчителю на замітку [20]
Класному керівнику [11]
Документація [17]
Атестація [4]
Поради молодому вчителю [9]
Юридична консультація [7]
НОВИНКА!!!
Пошук
smileys
Друзі сайту
Сайт вчителя початкових класів Кудрі О.П. МетодсоветСайт вчителя початкових класів Кудрі Олени Освітній портал Каталог сайтов. Зарегистрировать сайт бесплатно в каталог сайтов Каталог сайтов Украины
Продам бизнесПеллеты из лузги подсолнечника пеллеты из соломы
Перша сходинка школяра Сайт Лілії Калашнікової
КРИНИЧКА
 Заступник з виховної роботи
Школьный дворик Рудаковой Лидии
КЛАСна компанія
Сходинки до вершин знань
НАЗВАНИЕ
Кнопка сайту
Сайт вчителя початкових класів Кудрі О.П.

Каталог статей

Головна » Статті » Учительська » Юридична консультація

Поурочні плани уроків
Хто і коли має право перевіряти поурочні плани вчителя?
а) У нашій гімназії взяли моду влаштовувати перевірки (поурочних планів – прим. ред) регулярно і систематично. Кажуть, що вчитель не має права йти на урок, поки завуч не підпише ці самі плани-конспекти на день. Ми в шоці! Адже ніхто не знає в якому наказі це прописано? Підкажіть, хто знає, якими документами регулюється це питання?

б) У якому випадку працівники відділу освіти можуть брати на перевірку поурочні плани вчителя?


Одним із завдань системи шкільного контролю є вивчення рівня підготовки вчителів, їх майстерності, а також аналізу їх діяльності і прийняття потрібних заходів. Для цього використовуються попередній контроль, що включає в себе перегляд планів, матеріалів, підготовлених для проведення уроку, проводяться бесіди про методи і форми пояснення, закріплення, прийоми самостійної роботи.

Педагогічні працівники закладу мають право самостійно обирати форми, методи, способи навчальної роботи, не шкідливі для здоров'я учнів, що передбачено "Положенням про загальноосвітній навчальний заклад".

Відповідно до "Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах I - III ступенів" календарне планування навчального матеріалу здійснюється вчителем безпосередньо у навчальних програмах. На основі календарних планів вчителі розробляють поурочні плани, структура і форма яких визначається ними самостійно.

Заступник директора з навчально-виховної роботи відповідно до своїх посадових обов’язків (Посадова інструкція заступника директора з навчально-виховної роботи) керує складанням тематичних планів учителів, затверджує їх, систематично контролює складання поурочних планів і дає вказівки про якість цих планів, учить планувати навчальний процес. Тобто вимога відповідальної особи щодо перевірки поурочних планів є цілком правомірна, з іншого боку прямого обов`язку звіряти ці плани у законодавстві не закріплено.

Плани роботи класних керівників, вихователів, бібліотекарів, методичних об'єднань, гуртків, спортивних секцій тощо складаються на період, визначений педагогічним колективом, в довільній формі і узгоджується з заступником директора з навчально-виховної роботи.

Планування роботи у загальноосвітньому навчальному закладі не виключають право керівників педагогічного колективу на творчість, різноваріантність у виборі форм і структури планів. Вони повинні бути стислими, конкретними, лаконічними, передбачати заходи, які обов'язково мають бути виконаними і які можна контролювати.

Отже, поурочний план є обов'язковим документом, без наявності якого керівництво школи має право не допустити вчителя до проведення уроку. Поурочний план за формою може бути довільним, але має відбивати мету уроку, його структуру, методи, організаційні форми і засоби, які використовуватимуться на уроці, необхідний навчальний матеріал, педагогічні програмні засоби, домашнє завдання.

Коли працівники відділу освіти можуть брати на перевірку поурочні плани вчителя

Стосовно того чи мають право працівники відділу освіти брати на перевірку Ваші поурочні плани, то вони вправі ознайомлюватись з усією документацією, що стосується навчального процесу при перевірці навчального закладу, так як відповідно до ЗУ "Про освіту" від 23.05.1991р. Міністерство освіти України є центральним органом державної виконавчої влади, який здійснює керівництво у сфері освіти, а його Міністерства і відомства, яким підпорядковані навчальні заклади, разом з Міністерством освіти України беруть участь у здійсненні державної політики в галузі освіти, здійснюють контрольні функції по дотриманню вимог щодо якості освіти, забезпечують зв'язок із навчальними закладами.
Чи має вчитель зберігати поурочні плани-конспекти упродовж року?
1. Скажіть, будь ласка, чи має право інспектор відділу освіти вимагати на перевірку вчорашні поурочні плани-конспекти, чи повинен учитель зберігати теку з конспектами уроків протягом року і за першої вимоги перевіряючого надати їх на перевірку? Якщо так, то де це оформлено законодавчо?
Тетяна 


Відповідно до Вашого питання повідомляємо наступне:

В параграфі 4 Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів від 23 червня 2000 р. №240 затвердженої Міністерством освіти і науки України в Переліку обов'язкової ділової документації не зазначено поурочних навчальних планів вчителів.

Термін зберігання поурочних планів параграфом 6 також не визначено.

В інших Законах та нормативно-правових актах, щодо поставленого питання нічого не зазначено.

Таким чином, обов’язок зберігання вчителем поурочних планів по закінченні уроку законодавством не передбачений.
Чи може керівництво школи вимагати на перевірку поурочні плани за весь рік?
Добрий день! Прочитала на вашому сайті статтю про поурочні плани. В мене питання: чи є правомірним те, що вимагають на перевірку поурочні плани за весь рік, починаючи з 1 вересня? Адже в Інструкції про зберігання шкільної документації поурочних планів в переліку не має. Дякую! 

У процессі проведення навчально-виховної роботи, школа зобов’язана організовувати планування навчальної програми (робочі плани) на основі типових планів затверджених Кабінетом міністрів України. Зокрема на вчителя покладений обов’язок планування навчального матеріалу у вигляді календарних та поурочних планів. При цьому необхідно зазначити, що відповідно до ч. 4 п. 1.4 наказу Міністерства освіти і науки України від 17.05.2005 N 297 планування роботи вчителів здійснюється один раз на семестр, а тому складання календарних планів, тим більше поурочних, від педагогів вимагається не частіше ніж раз на пів року.

У Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах I - III ступенів від 23 червня 2000 р. N 240 затвердженої міністерством освіти і науки зазначено: що на основі календарних планів вчителі розробляють поурочні плани структура і форма яких визначається ними самостійно. Причому не виключається право на творчість, різноваріантність у виборі форм і структури планів - це може бути таблиці, тези, конспект тощо. Але до посадових обов’язків заступника директора з навчально-виховної роботи входить контроль за складанням тематичних, календарних та поурочних планів та їх узгодження, а також дає вказівки про якість цих планів – це випливає з посадової інструкції та вище зазначеної Інструкції. 

Складання поурочних планів передбачає собою розподіл навчального часу певного уроку відповідно до його теми та згідно з календарним планом. У законодавстві не закріплено вимоги до часу та періоду складання поурочних планів,а тому вчитель має право складати ці плани у на будь-який термін, але на момент початку уроку у нього повинен цей план бути.

Отже при плануванні навчального матеріалу вчитель повинен враховувати, що календарний план має відповідати робочому плану школи, але його складання буде достатньо на 1 семестр. Що стосується поурочних планів то на кожний урок він розробляється окремо, не має різниці коли саме, (хоча б й перед самим уроком), але на уроці він має вже бути. 
Категорія: Юридична консультація | Додав: 11Elenka (03.01.2013) | Автор: Олена
Переглядів: 12839 | Коментарі: 2 | Теги: Чи може керівництво школи вим, Чи має вчитель зберігати поурочні п, Хто має право перевіряти поурочні п | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 11Elenka  
Це залежить від керівництва навчальним закладом.
Нам не дозволено навіть відсканованими конспектами користуватись.
А методист районного відділу освіти дозволяє користуватись зошитом "Мій конспект"

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сьогодні
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Хмаринка тегів
Наше опитування
Вчитель повинен бути насамперед
Всього відповідей: 283
Перейти до обговорення

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0







www.copyright.ru