Мета. Довести до свідомості батьків, що дитина – це індивідум, який потребує з їхнього боку великої уваги і поваги, як до особистості, стати для дитини взірцем поведінки, формувати моральні цінності батьків і дітей.
. АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ 1. Чи розповідає вам дитина про свої справи? 2. Які постійні обов’язки вдома? 3. З ким дружить і чи приходять додому її друзі? 4. Які ігри любить ваша дитина? 5. Як заохочуєте дитину? 6. Які покарання і чому? 7. Чи цікавиться дитина вашими справами? 8. Які риси характеру притаманні вашій дитині? 9. Як сприймає оточуючих? 10. Як на вашу думку можна впливати на поведінку і характер дитини?
«ЗОЛОТІ» ПРАВИЛА ВИХОВАННЯ ЩАСЛИВОЇ ДИТИНИ
• Стимулюйте інтелект дитини. В ранньому дитинстві мозок краще сприймає нове, накопичує інформацію. • Формуйте самоповагу. Висока самооцінка додає сміливості братися за нове, ризикувати. Необхідно розвивати такі якості, які б відрізняли її від інших, викликали повагу ровесників. • Навчіть дитину спілкуватися. Дитина спостерігає за поведінкою оточуючих, їх ставлення до інших. • Пильнуйте, щоб дитина не стала «телеманом» і залежним від комп’ютера Надмірне захоплення телевізором і комп’ютером може гальмувати розвиток лівої частини півкулі головного мозку, а за нею і визначається розвиток мови. • Виховуйте відповідальність і порядність Не лише повсякчас пояснюйте, що таке добре, а що – погане, а закріплюйте гарні звички, карайте за негідні вчинки, тільки не різкою. Ви повинні бути прикладом для дитини.
• Навчіть дитину шанувати сім’ю. Найкращий спосіб виявити батьківську любов - кохати матір своїх дітей. • Будьте вимогливими. Не будьте тиранами. Відповідальними діти стають не відразу. На це ідуть роки. • Слідкуйте за оточенням дитини. Друзі, які оточують вашу дитину впливають на їхню поведінку. • Привчайте до праці. Праця повинна бути без примусу. • Не робіть за дитину те, що вона може зробити сама. Нехай все перепробують, вчаться на помилках.
10 умов вироблення корисних звичок • Щира любов батьків до дітей дає відчуття захищеності. • Любов до рідних викличе приязне ставлення до оточуючих. • Зовнішня привабливість в одязі та манерах. • Можливість спостерігати правильне соціальне спілкування: поведінка батьків, ровесників, учителів. • Висока самооцінка, звідси – впевненість у собі. • Привчити дитину до думки, що її здоров’я – у її руках. • Довести до дитячої свідомості, що не завжди вчинки дорослих є правильними. • Дитина повинна вчитися на своїх помилках. • Дати зрозуміти, що від вчинків і поведінки дитини залежить мікроклімат у сім’ї. • Господь дає життя і вказує дорогу, а як іти по ній людина вибирає сама.
БАТЬКІВСЬКЕ «ВІРУЮ» ЯКЩО ДИТИНА ЖИВЕ СЕРЕД КРИТИКИ- ВОНА ВЧИТЬСЯ СУДИТИ ІНШИХ, СЕРЕД ВОРЖНЕЧІ – ТО ВЧИТЬСЯ «ВОЮВАТИ», СЕРЕД ПОХВАЛ – ПІЗНАЄ ВАРТІСТЬ ІНШИХ, У СПРАВЕДЛИВОСТІ – СТАЄ СПРАВЕДЛИВОЮ, У ДОВІРІ І ПРИЯЗНІ – ЗНАЙДЕ У ЖИТТІ ЛЮБОВ, ЗУСТРІЧАЄТЬСЯ З НАСМІХОМ – СТАЄ НЕСМІЛИВОЮ, ЗНАХОДИТ РОЗУМІННЯ – СТАЄ ТЕРПЛЯЧОЮ, ВІДЧУВАЄ ЗАОХОЧЕННЯ – ПІЗНАЄ СВОЮ ВАРТІСТЬ, ЗНАХОДИТЬ ВИЗНАННЯ - БУДЕ ЗАДОВОЛЕНА СОБОЮ.
ТЕСТ ДІТЕЙ ВИХОВУЮТЬ БАТЬКИ. А БАТЬКІВ? А) можу і завжди роблю (5б.) Б) можу, але не завжди роблю так (3б.) В) не можу (1б.)
1.В будь-який час залишити свої справи і приділити увагу дитині? 2. Порадитися з дитиною, не дивлячись на її вік? 3. Визнати свою помилку стосовно дитини? 4. Попросити пробачення у дитини, якщо вчинили неправильно стосовно неї? 5. Зберегти самовладання, якщо вчинок дитини вивів вас із себе? 6. Поставити себе на місце дитини? 7.Повірити, хоч би на хвилину, що ви добра фея чи принц? 8. Розповісти дитині повчальний випадок з власного дитинства, який подає вас у не зовсім привабливому світі? 9. Завжди утримуватися від вживання слів і висловів, які можуть ранити дитину? 10. Пообіцяти дитині виконати її бажання за хорошу поведінку? 11.Визначити один день, коли вона зможе робити все, що забажає, і ні в що не втручатися? 12. Промовчати, якщо ваша дитина вдарила або образила іншу дитину? 13. Встояти проти дитячих сліз і прохань, якщо ви впевнені, що це не примха або забаганка?
Підсумки тесту. 30-39 балів. Дитина - найбільший скарб у вашому житті. Ви прагнете не тільки зрозуміти , але й пізнати її, ставитесь до неї з пошаною, дотримуєтеся прогресивних поглядів на виховання. Ви правильно робите і можете сподіватися на хороші результати. 16-30балів. Турбота про дитину для вас - питання першої ваги. Ви володієте здібностями вихователя, але на практиці дієте не завжди послідовно і цілеспрямовано. Часом ви надто суворі, а іноді надто м’які і лагідні, схильні до компромісів, які послаблюють виховний ефект. Вам необхідно серйозно подумати про свої заходи щодо виховання дитини. Менше 16 балів. У вас серйозні проблеми з вихованням дитини. Вам бракує або знань або ж бажання і прагнення зробити дитину особистістю, а , можливо, і того і другого.
Висновок. Пам’ятайте, що виховання дітей в сім’ї – це не особиста справа, а справа великої державної ваги, тому що наші діти – майбутнє України. Наші діти - це майбутні батьки, які теж будуть виховувати своїх дітей. Наші діти – це наша старість. Правильне виховання – це наші щаслива старість, погане виховання-це наші сльози, це наша провина перед іншими людьми і перед собою