Єдина Країна! Единая Страна!
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSП`ятниця, 19.04.2024, 14:58


Сайт вчителя початкових класів 


Ви увійшли як Гість
Вітаю Вас Гість
Меню сайту
Категорії розділу
Вчителю на замітку [20]
Класному керівнику [11]
Документація [17]
Атестація [4]
Поради молодому вчителю [9]
Юридична консультація [7]
НОВИНКА!!!
Пошук
smileys
Друзі сайту
Сайт вчителя початкових класів Кудрі О.П. МетодсоветСайт вчителя початкових класів Кудрі Олени Освітній портал Каталог сайтов. Зарегистрировать сайт бесплатно в каталог сайтов Каталог сайтов Украины
Продам бизнесПеллеты из лузги подсолнечника пеллеты из соломы
Перша сходинка школяра Сайт Лілії Калашнікової
КРИНИЧКА
 Заступник з виховної роботи
Школьный дворик Рудаковой Лидии
КЛАСна компанія
Сходинки до вершин знань
НАЗВАНИЕ
Кнопка сайту
Сайт вчителя початкових класів Кудрі О.П.

Каталог статей

Головна » Статті » Учительська » Вчителю на замітку

Погана пам'ять у дитини


ПОГАНА   ПАМ'ЯТЬ

Дитячий  розвиток для батьків відіграє важливу роль. Батьки намагаються як можна більше дізнатися про те, якими навичками та вміннями до певного моменту повинні володіти їх малюки. Але приблизно до шкільного віку може проявитися погана пам'ять у дитини. Що робити в даному випадку? Чому взагалі у малюка можуть виникнути проблеми із запам'ятовуванням і пам'яттю в цілому? Коли це вважається нормою, а в яких випадках потрібно бити на сполох і приступати до рішучих дій? Відповісти на це все не так просто, як здається. Кожна дитина - це індивідуальність. І тому передбачити справжню причину поганої пам'яті важко. Які варіанти розвитку подій частіше всього зустрічаються на практиці? І чи можна якось поліпшити дитячу пам'ять? 

Той факт, що у дитини погана пам'ять, як правило, виявляється з початком шкільного навчання. Але проблеми із запам'ятовуванням не завжди свідчать про те, що у дитини проблеми із запам'ятовуванням. Не слід також робити передчасні висновки про те, що дитина лінуватися і докладає недостатньо зусиль до навчання. Розуміння суті проблеми допоможе знайти відповідь на питання про те, як поліпшити пам'ять дитині. 

Невроз

Погана пам'ять у дитини: що робити, причиниУ дитини дуже погана пам'ять? Що робити в даній ситуації? Вже з першого року життя малюка можна помітити проблеми з пам'яттю. При подібних обставин рекомендується відвідати невролога. Адже проблема може полягати в неврозі. При даному захворюванні страждають нервова система і головний мозок дитини. Не надто небезпечне явище, воно поширене серед дітей і дорослих. Але ось на пам'яті позначається нервоз не кращим чином. Дитині важко дається розуміння того, що відбувається, з запам'ятовуванням теж виникають деякі складнощі.

 

Якщо справа в неврозі, то обов'язково невропатолог призначить комплекс вправ і навіть може прописати таблетки для підвищення уважності і розумового розвитку. У випадку з маленькими дітьми зазвичай можна обійтися тільки першою методикою лікування. А от хлопцям старшого віку медикаментозне лікування призначається часто. У будь-якому випадку спочатку потрібно знайти причину неврозу і вилікувати захворювання. Піде він - пам'ять прийде в норму. Але тренувати її все одно доведеться. 

Спадковість

Погана пам'ять у дитини? Що робити? Наступною причиною, причому вельми поширеною, є не найкраща спадковість. Ні для кого не секрет, що інтелектуальні можливості передаються від батьків до дітей. І тому, якщо у мами чи тата в дитинстві або вже в дорослому віці були проблеми з пам'яттю, то і у малюка теж вони можуть проявлятися. Виправити ситуацію можна, хоч і не завжди. Досить часто, якщо у дитини погана пам'ять і увагу, доводиться просто тренувати мозок. Іншими словами, займатися розвитком пам'яті. Про декількох методики тренування уваги і кмітливості буде сказано далі. Але якщо йдеться про зовсім маленьких дітей, рекомендується просто більше гратися з дитиною в різноманітні логічні ігри, а також водити його в групи розвитку, на гуртки раннього розвитку. Там з дітьми будуть займатися в ігровій формі, приділяючи достатньо часу тренуванню уваги і пам'яті.

Недосип

Виявилася погана пам'ять у дитини? Що робити для того, щоб допомогти дитині розвиватися в правильному напрямку і запам'ятовувати речі в нормальному режимі? Потрібно знайти причину розладу пам'яті. Іноді вона полягає в звичайному недосипання. У малюків зустрічається рідко, більше актуальна для дітей шкільного віку. Як визначити, чи достатньо дитина спить? Зробити це неважко. З біологічної точки зору, організму на відпочинок потрібно близько 10 годин сну. Саме тому важливо дотримуватися режиму. Якщо дитина мало спить (неважливо, з яких причин), з часом у нього з'явиться розлад пам'яті. Мінімальний час сну має становити 8 годин.

 


Відповідно, якщо у дитини з'явилися проблеми з пам'яттю, треба дати йому виспатися. І далеко не один раз. Деякі лікарі рекомендують перед сном відправляти дитину купатися в настоянки ромашки та інших заспокійливих трав. Виспавшись малюк не буде мучитися від проблем з увагою і пам'яттю.

Гіперактивність

Погана пам'ять у дитини: що робити, причиниНаступна причина поширена серед дітей дошкільного та шкільного віку. Зазвичай проявляється до 3-х років. У дитини погана пам'ять? Лікування неврозу, наприклад, жодних результатів не принесло? За умови, що малюк висипається, можна припустити, що у нього просто виник синдром гіперактивності. Це, як вже було сказано, поширене захворювання ЦНС. Без проблем діагностується хорошими неврологами. Гіперактивність проявляється в тому, що дитина веде себе дуже активно, він просто "живчик", постійно щось робить, стрибає і бігає безцільно. Але при цьому у нього не виходить довго всидіти на одному місці, виникають проблеми з увагою і пам'яттю. Лікується СГДВ (синдром гіперактивності та дефіциту уваги) різними способами. Зазвичай неврологи пропонують наступні методи:

  приділяти дитині більше часу;

  тренувати пам'ять;

  дозволяти дитині більше рухатися (віддати в спортивні гуртки).Медикаментозне лікування теж має місце. Як правило, з таблеток дітям найчастіше прописують різноманітні вітамінні комплекси. Наприклад, "Джунглі". Якісь "серйозні" медикаменти потрібні вкрай рідко. Як правило, гіперактивність лікується. Але батькам потрібно проявити терпіння. Це важкий і витратний за часом процес.

 

Відсутність тренувань

Чому у дитини погана пам'ять? Причини можуть бути різними. Наприклад, якщо в області неврології все в повному порядку, з спадковістю і режимом сну - теж, тоді потрібно звернути увагу на те, наскільки часто у малюка відбувається тренування розуму. Це вкрай важливо. 
Якщо мозок не піддається постійному тренуванні, то він втрачає своє розвиток. Точніше, воно зупиняється. Внаслідок цього відбувається порушення пам'яті і уважності. Причому в будь-якому віці. Виправити ситуацію не так вже й важко. Досить регулярно тренувати мозок на уважність і кмітливість. Вправи розробляються в залежності від віку малюка. Як правило, дітям досить ходити в різноманітні гуртки розвитку. А от школярам найчастіше рекомендують відвідувати додаткові заняття і вирішувати математичні задачки. Вони сприяють розвитку не тільки мислення, але і логіки.

Харчування

Виявляється погана пам'ять у дитини? Що робити?

 

Ліки - далеко не єдиний спосіб лікування. Як показує практика, причиною розсіяного уваги і проблем пам'яті стає неправильно складений раціон. Не так часто, але подібний варіант розвитку подій має місце. Лікування просте - достатньо налагодити раціон харчування малюка, особливо якщо йдеться про школяра. І додати прийом вітамінів. Як тільки харчування буде налагоджено, проблеми з пам'яттю зникнуть. Батькам важливо знати: дитини повинен бути різноманітний і корисний раціон, збагачений вітамінами і мінералами. Лише тоді мозок буде отримувати достатньо енергії, щоб запам'ятовувати інформацію, що надходить.

Простежте за тим, що їсть ваша дитина, повноцінне її харчування? Постарайтеся забезпечити малюкові разом з їжею надходження в організм усіх необхідних корисних речовин. Не менш важливо і кількість споживаної рідини, адже її недолік негативно позначається на функціонуванні мозку.

 

Немає інтересу

У дитини дуже погана пам'ять? Що робити? Психологи і неврологи дуже часто стикаються з ситуаціями, при яких малята можуть розповідати про те, що їм цікаво, запам'ятовувати важливу для них інформацію в найдрібніших деталях. Але як тільки потрібно щось примусово запам'ятати, виникають проблеми. Цілком поширене явище. Тобто неуважність і проблеми з пам'яттю - це зовсім не захворювання. І навіть не реальний розлад уважності. Просто дитині нецікава та чи інша інформація. З-за цього він не запам'ятовує одержувані відомості. Пояснюється все пристроєм людського мозку. Він фільтрує інформацію. Те, що важливо для конкретної людини і особистості, відкладається у довгостроковій пам'яті, все інше - у короткостроковій. Зрозуміло, у другому випадку інформація буде забута дуже швидко. Лікування тут одне - зацікавленість. Щоб дитина запам'ятовував щось, його необхідно залучити в процес. Робити так, щоб малюку було цікаво вивчати що-небудь, отримувати знання та розвиватися. Тоді і проблем з пам'яттю не буде. Зацікавленість - ось запорука успішного розвитку дитини. Правило поширюється на всіх дітей, які не запам'ятовує ту або іншу інформацію з-за відсутності інтересу до неї. Навіть на школярів. Їх теж доведеться зацікавлювати. І ні в якому разі не залякувати! Це не принесе успіху. Швидше, навпаки, дитина взагалі нічого не зможе запам'ятати.

Багато інформації

Погана пам'ять у дітей? Консультація для батьків, яка часто пропонується педіатрами, неврологами і психологами, обов'язково включає в себе такий пункт, як велика кількість надходить інформації. Іншими словами, дитина багато чого вивчає. Його мозок не здатний надовго зберегти в пам'яті ті чи інші відомості, тому що нові вже на підході. Звідси виникає досліджуване явище. Як бути? Якщо справа дійсно у великому потоці інформації, потрібно знизити її обсяг. Наприклад, зменшити кількість відвідуваних дитиною гуртків. Вираз "вік живи - вік учись" на дітей не особливо поширюється. Вони і так ростуть і розвиваються, кожен день дізнаються щось нове. І велике навантаження не дасть бажаних результатів.

 

Перевтома

Варто звернути увагу на загальний стан дитини. Цілком ймовірно, що школяр  перевтомлюється. З-за цього його мозок перестає працювати в повну силу. Це не лінь, а потреба організму. В умовах стресу і втоми організм переходить в режим економії енергії. Звідси з'являється погана пам'ять і деяка загальмованість. Саме тому дітям потрібно дозволяти відпочивати і розслаблятися.

Поспостерігайте за дитиною, відмітьте, які заняття, крім навчання займають значну частину його часу: ігри, прогулянки, перегляд телевізора, додаткові гуртки та секції. Чи є у дитини чіткий режим дня? Чергує він фізичну і розумову активність? Чи достатньо він відпочиває? Справа в тому, що сучасні діти втомлюються часом не менше дорослих. Від великої кількості надходить ззовні інформації і щоденних перевантаженнях вони не можуть повноцінно відпочивати і відновлювати сили під час нічного сну. Від цього вони стають млявими, розсіяними, знижується концентрація уваги і, як наслідок, погіршується пам'ять.

Не варто навантажувати школяра численними гуртками і репетиторами, не слід відразу після школи змушувати робити уроки, а вихідні використовувати як перспективу для більшого навчання. Діти - не роботи. Їм, як і всім іншим, важливий відпочинок. Бадьорий, відпочилий і веселий малюк не буде страждати від поганої пам'яті.
 

Не за віком

Погана пам'ять у дитини: що робити, причиниІноді буває й так - батьки думають, що у дитини проблеми з розумовим розвитком. Але при цьому лікарі говорять про зворотне. І якусь конкретну, здавалося б, не найцікавішу інформацію, малюк запам'ятовує. А те, що вимагають батьки - ні. Цілком ймовірно, що ця інформація просто не підходить дитині за віком. Людський мозок влаштований так, що в певний момент часу він знаходиться на конкретному етапі розвитку. І якщо намагатися вкласти в малюка знання, які не властивий тій чи іншій віковій категорії, одержувані дані будуть заноситися в короткочасну пам'ять. Мозку просто не потрібна та чи інша інформація. Приміром, якщо 3-річній дитині дати підручник з фізики, максимум, що він зможе прочитати написане. Але не більше того. Змушувати малюка вчити формули, і вже тим більше пояснювати якісь заплутані фізичні явища, не потрібно. Ця інформація не підходить йому за віком. Про особливості даної варто пам'ятати всім батькам. І якщо є підозри на те, що у дитини погана пам'ять, потрібно в першу чергу переконатися, що поданий матеріал відповідає віку дитини.

 

Ранній вік

Сучасні батьки починають бити тривогу практично з будь-якого відхиляється від норми явищу. Припустимо, є дитина, 4 роки. Погана пам'ять? Що робити? По-перше, не панікувати. Справа все в тому, що в такому віці у малюків ще не повністю розвинені пам'ять і концентрація уваги. Добре запам'ятовувати ті чи інші речі, як правило, діти починають з 3-х років. Але в 4 роки деякі проблеми все одно залишаються. По-друге, з дитиною потрібно займатися. Тільки розвиток пам'яті допоможе позбутися від проблем у майбутньому. Тренування, тренування і ще раз тренування. Ні в якому разі не можна забувати про зацікавленість дитини - її потрібно підживлювати. Виходить, що в 4 роки малюка не потрібно перевантажувати. Головне - займатися з дитиною і приділяти його розвитку достатньо уваги.

Вправи для малюка

Наступні поради підійдуть батькам маленьких дітей, якщо є підозри на погану пам'ять, але не із-за якихось хвороб. Вже було неодноразово сказано, що дитині потрібно постійно тренувати мозок. Для дітей хороші наступні вправи:

  часто повторювати фрази і слова, писати їх з дитиною на папірці;

  використовувати прописи для вдосконалення листи;

  багато читати дитині, акцентувати увагу на ключових моментах оповідання;

  говорити потрібно короткими фразами;

  більше розглядати з малюком картинки, засуджувати їх.Також можна застосувати методику "Коробочка". Це гра. Є коробочка, поділена на кілька відділень. На очах у дитини іграшку поміщають в ту або іншу комірку. Далі коробка закривається. Дитині пропонується знайти поміщений предмет, згадавши, в якому відділенні він знаходиться. Гра актуальна для дітей з 2-х до 6 років. Спочатку рекомендується починати з коробочки, поділеної на 2 частини, з віком збільшуючи кількість відділів. До школи їх кількість може досягати 12 штук.

 

Підсумки

Тепер зрозуміло, чому у дітей бувають проблеми з пам'яттю, і як їх усувати. Найчастіше самостійно лікування не призначається. Краще відвести дитину до лікаря-невролога. Перед візитом рекомендується зробити УЗД головного мозку і загальний аналіз крові.


Ніщо так добре не відбивається на розвитку дитини, як спілкування. Щодня спілкуйтеся з дитиною якомога більше, вчіть маленькі вірші та цікаві скоромовки, використовуйте спеціальні ігри на пам'ять для дітей і результат не сповільнить позначитися. Також приділяйте увагу розвитку асоціативного мислення - детально опишіть предмет: його колір, розмір, форму, запах, це сприятливо позначиться на розвитку образної пам'яті.


ВПРАВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ УВАГИ, МИСЛЕННЯ, ПАМ'ЯТІ  

можна переглянути на сайті  http://note.marlet.com.ua/

 

Категорія: Вчителю на замітку | Додав: 11Elenka (07.02.2017) | Автор: Лена
Переглядів: 1729 | Коментарі: 1 | Теги: Кудря Олена, Погана пам'ять у дитини, Гімнастика для мозку, блокнот-тренажер для розвитку пам'я, розвиток пам'яті, як розвивати пам'ять | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 11Elenka  
0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сьогодні
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Хмаринка тегів
Наше опитування
Чи знаєте Ви, що таке сенсомоторика?
Всього відповідей: 54
Перейти до обговорення

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0







www.copyright.ru